رکسام vs رقبا

دسته بندی ها :
رکسام vs رقبا

در این قسمت قراره یه مختصری از مزیت هایی که رکسام در مقایسه با بقیه داره و رو اینجا بیاریم و بگیم وجه تمایز ما با بقیه در چی هستش :

مهم ترین و اصلی ترین هدف رکسام :

خب اول از همه میخوام اون هدفی که رکسام در این راه داره رو بیارم چون مهم ترین خواسته و هدف رکسام هستش :

دوستانی که دانشجو هستند میدونن که زندگی دانشجویی یه سری مشکلاتی داره (البته خوشی های خودشو داره و بهترین دوران زندگیه) ، یکی از این مشکلات خرید کتاب های درسی با قیمت بالاست ! در واقع با این وضع اقتصادی که داریم و با این افزایش قیمت ها میدونیم خریدن کتاب اونم با این قیمت های نجومی خیلی سخته ! در این میان کسانی هم هستن که کتابشون رو گرفتن ، یکبار خوندن و شاید هم لای کتاب رو باز نکردن و یه گوشه کتابخونه انداختن و عملا این کتابها بلااستفاده مونده و داره خاک میخوره !
همه ما میدونیم این کتاب ها زباله نیستن و برای هر کتابی که بخواد منتشر بشه درختی قطع شده ! حالا چرا ما همین کتابایی باارزشی رو که بلااستفاده موندن رو مجددا استفاده نکنیم؟ و دوباره به چرخه حیات برنگردونیم اش؟

چرا در کشور ما آمار و نرخ مطالعه از بقیه کشورها دیگه پایین تره؟ چرا وقتی من یه کتابی و نیاز ندارم و یه بار خوندم اش در اختیار بقیه قرار ندم؟ خب خونه بمونه که چی بشه؟ خاک بخوره؟ آیا این کتاب برای خاک خوردن منتشر شده یا برای خونده شدن؟

پس مهم ترین هدفی که ما از تشکیل رکسام اونو دنبال میکنیم اینه که کتاب هایی که دیگه بهش نیازی نداریم و در اختیار کسانی بزاریم که بهش واقعا نیاز دارن و شاید قدرت خرید آنچنانی هم ندارن که برن جدید و نو اش رو بخرنمزایای بعدی رکسام :

الان که حرف از خرید و فروش شده بیاین نگاهی داشته باشیم به قوانین رکسام در این رابطه :
بعد از تحقیقات میدانی که از انتشارات و کتاب فروشی و دستفروش های کتاب شهر داشتیم ما متوجه شدیم که یک قانون بین همشون تقریبا یکسانه و اونم اینه که کتاب های دست دوم(حالا نو هم باشه دستت بهش بخوره و دست به مهره بکنی به اصطلاح شطرنجی) دست دوم حساب میشه و به 1/4 قیمت یا به عبارتی 25٪ قیمت روی جلد کتاب از شما اونا رو میخرن (البته یه نکته دیگم که هستش اونم اینه اگه کتاب شما به نظر اونا توی بازار کشش لازم رو داشته باشه و گرنه کیلیویی ازت برش میدارن)
حالای توی فروشم به دین و ایمان فروشنده بستگی داره ولی اون چیزی که دیدیم از 50 درصد میفروشن تا خود 80 درصدش (البته اینم باز به عرضه و تقاضا ربط داره هر چی کتاب کمیاب تر به قیمت اصلی تر میفروشن ولی توی خرید به همون 25٪ درصد ازتون میخرن)

خب حالا اینا رو گفتیم که به یه چیز برسیم این قوانین توی رکسام چطوریه حالا ؟
خب تو رکسام ما قرار نیست بیفتیم وسط و بازار گرمی بکنیم و سود آنچنانی و اختلاس! بلکه قراره پیش شما کاربران عزیز باشیم و با کمک هم یه محیطی درست کنیم که فرآیند رد و بدل کردن کتاب ها بین خودمون و مدیریت اشون کنیم و یه شبکه بین دانشگاهی و در آینده نه چندان دور در سطح کشور برقرار کنیم .حالا این وسط یه مقدار ناچیز برمیداریم تا بزنیم به سایت و سرپاش نگه داریم
حالا توی رکسام عرف ما اینه دیگه یه کتابی و بالای 50 درصد روی جلدش نفروشیم و سعی کنیم مراعات حال خریدارم داشته باشیم (خریدار دشمن ما نیست یکی هست از خودمون) از اونورم یادتون باشه اگه میخواستین بیرون ببرین بفروشین حالا خیلی زرنگ بودین 25٪ میفروختین ولی اینجا تا 40٪ هم میفروشین پس خود شما فروشنده هام سود میکنین (: هوای شمام داریم اینجوریام نیست!

حالا یه مسئله دیگم پیش میاد ما سایت و اپلیکیشن اندرویدی هم داریم پس شما دیگه لازم نیست بیفتین خیابونا و دنبال کتابتون از این کتابفروشی به اون کتاب فروشی باشین میتونی در کمتر از یک دقیقه با یه جست و جوی ساده ببینی کتابی که میخوای هست یا نه ؟

خب حالا برفرض مثال نباشه؟ ما یه جامعه بزرگ کنار هم تشکیل دادیم برای چی پس؟ میتونید به ما بگین تا با رکسامی هایی دیگه در میون بزاریم شاید فرجی شد خدا رو چی دیدین(:

حالا فعلا این مزایا رو داشته باشیم خبرای خوب دیگه ای هم براتون داریم فقط همینا نیست اش سورپرایز های باحال تریم داریم که در آینده ای نه چندان دور شاهدش خواهید بود . پس ما رو توی لینک های زیر در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .android app : http://cafebazaar.ir/app/?id=app.roksam.ir&ref=share
telegram : https://t.me/roksam_ir
instagram : https://www.instagram.com/roksam.ir


مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری